Wydawca treści Wydawca treści

obiekty_ edukacyjne_nadleśnictwa

Na terenie naszego nadleśnictwa znajdują się następujące obiekty edukacyjne:

• Teren wypoczynkowy nad Jeziorem Duszatyń wraz ze ścieżką edukacyjną „Nasze Drzewa"

Teren ten znajduje się ok. 3 km od miejscowości Dębno. Jadąc drogą krajową nr 23  z Dębna do Kostrzyna należy skręcić w prawo w las na wysokości oznakowania osady Prusiec. Do tego obiektu można również dotrzeć ścieżką rowerową, która prowadzi z Dębna bezpośrednio nad jezioro Duszatyń. Do dyspozycji turystów jest plaża, pomost, zadaszenia i ławostoły oraz plac zabaw dla dzieci, gdzie istnieje również możliwość zorganizowania ogniska, po uprzednim otrzymaniu zgody Nadleśniczego. Dla wygody stworzyliśmy formularz zezwolenia, dzięki któremu w prosty sposób zaplanujemy bezpieczny odpoczynek. Wypełniony formularz można wysłać do biura nadleśnictwa pocztą tradycyjną, pocztą elektroniczną lub dostarczyć osobiście przynajmniej 7 dni wcześniej.

 formularz zezwolenia do pobrania tutaj

Ścieżka dydaktyczna poprowadzona jest wokół jeziora i posiada 15 przystanków z tablicami dydaktycznymi prezentującymi tematykę przyrodniczą i leśną.
Przeczytaj więcej na http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=4&id_obiekt=3074
 
• Izba Edukacji Leśnej na Wyłuszczarni Nasion w Dębnie
Zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 23 na odcinku Dębno – Myślibórz, ok. 0,5 km od granicy miasta Dębno. Liczne eksponaty ptaków i zwierząt oraz sprzęt multimedialny umożliwiają przeprowadzenie interesujących zajęć o tematyce przyrodniczej i leśnej. Na zewnątrz budynku istnieje możliwość zorganizowania ogniska.
Przeczytaj więcej na http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=3&miejsc=D%EAbno&woj=0&x=31&y=13

• Szkółka leśna
 Wyjazd na szkółkę to wielka atrakcja dla dzieci z okolicznych szkół, które chętnie odwiedzają to miejsce ucząc się tajników pracy leśnika. Szkółka zlokalizowana jest przy drodze asfaltowej łączącej miejscowość Barnówko i Dolsk. Na szkółce znajduje się zaplecze socjalne przy którym zlokalizowane jest miejsce na ognisko oraz gril, co umożliwia wypoczynek po zwiedzeniu części gospodarczej.