Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

NOWA ATRAKCJA TURYSTYCZNA – DREWNIANA WIEŻA WIDOKOWA

NOWA ATRAKCJA TURYSTYCZNA – DREWNIANA WIEŻA WIDOKOWA

W ramach projektu „Zrównoważona turystyka na obszarach natura 2000 w nadleśnictwach: Dębno, Międzyzdroje, Myślibórz, Ośno Lubuskie i  Trzebież” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej,  została wybudowana atrakcja turystyczna – drewniana wieża widokowa, która wzbogaciła bazę rekreacyjno-wypoczynkową i edukacyjną Nadleśnictwa Dębno.

Wieża o wysokości 15,5 m, posiada dwa tarasy widokowe – pierwszy usytuowany jest  na wysokości 7,60 m, w środkowej części wieży, drugi taras widokowy usytuowany jest na wysokości 11,10 m. Cała konstrukcja wykonana została z drewna oraz zadaszona. Do wieży wytyczono podejście – ogrodzoną i utwardzoną kruszywem ścieżkę. Obok podejścia do wieży znajduje się miejsce postoju pojazdów, wyposażone w infrastrukturę turystyczną – m.in. drewnianą wiatę i ławki, na których turyści mogą odpocząć.

Obiekt został posadowiony na terenie Zespołu Przyrodniczo – Krajobrazowego „Porzecze”, przy drodze wojewódzkiej nr 127.  Z wieży można podziwiać rozległą panoramę doliny Odry z łąkami i pastwiskami, a także wiosenne i jesienne wędrówki ptaków.

Wieża jest ogólnie dostępna zarówno dla turystów indywidualnych jak też wycieczek.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o wspólne dbanie o porządek na wieży, tak aby mogła służyć wszystkim odwiedzającym w całej okazałości.