Lista aktualności Lista aktualności

Powrót

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021

W tym roku już po raz 28 we wrześniu będziemy sprzątać Polskę. Gmina i Nadleśnictwo Dębno jak co roku włącza się w Akcję. Hasłem tegorocznego sprzątania jest: „Myślę, więc nie śmiecę!”. Dlaczego taka maksyma? Bo kiedy sprzątamy i widzimy te liczne dzikie wysypiska w lesie, rozrzucone śmieci po weekendzie nad jeziorem czy wyrzucone do przydrożnego rowu buteleczki, narasta w nas złość i frustracja. Przecież chodzi o naturę, o środowisko, w którym żyjemy na co dzień! Nie mamy innej planety, więc sam akt śmiecenia po prostu nie mieści się nam w głowach.

Czas zrobić porządek nie tylko w naturze, ale i w naszych głowach. Jeżeli przemawia do Ciebie hasło naszej tegorocznej Akcji i naprawdę czujesz, że nadszedł czas zrobić generalny porządek w swojej okolicy, chwyć za worek, rękawice, zbierz znajomych, rodzinę, przyjaciół   i dołącz do nas – do tych, którzy od lat dbają o Polskę bez śmieci i zachęcają innych do nie śmiecenia. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które ułatwią Ci organizację Twojej akcji terenowej. Zapraszam do lektury informatora przygotowanego przez Fundację Nasza Ziemia.

A zorganizowane chętne grupy prosimy o zgłoszenia na adres e-mail: odpady@debno.pl lub telefonicznie 95 760 30 02 wew. 145, abyśmy mogli przygotować odpowiednią ilość potrzebnych materiałów (worki, rękawice).